м. Херсон. Вулиця Піонерська, 99.

1941

м. Херсон. Вулиця Піонерська, 99. В роки тимчасової окупа­ції в цьому будинку знаходився (1941—1942 роки) штаб підпільної комсомольсько-молодіжної організації «Патріот Батьківщини». Ке­рівником був Ілля Кулик, заступником Євген Пасічник, комісаром Микола Букін. Організація нараховувала понад 50 юнаків і дівчат. У день 24-х роковин Радянської Армії Ілля Кулик і Євген Пасічник підняли над Херсоном червоний прапор, закріпивши його на дзві­ниці. До 25-х роковин Жовтня члени організації Клава Піддубієнко і Клава Шаповалова розклеїли в місті листівки, в яких поздоровили трудящих зі святом. 6 листопада 1942 року було розповсюджено 200 листівок.

Комсомольці-підпільники визволили із фашистських таборів близько ста радянських військовополонених, влаштували кілька ди­версій на залізниці, підпалили місцевий маслозавод.

У листопаді 1942 року гестапівці схопили 48 учасників моло­діжного підпілля. Багато з них після катувань були страчені. І. Ку­лику посмертно присвоєно звання Героя Радянського Союзу, 14 під­пільників нагороджені орденами.

Комментирование закрыто.