м. Миколаїв. Пам’ятник морякам-десантникам.

1944

м.   Миколаїв.  Пам’ятник морякам-десантникам.    В   ніч   на    26 березня 1944 року в Миколаївському порту біля елеватора виса­дилися 55 моряків з 384-го батальйону морської піхоти і 12 воїнів однієї з частин 3-го Українського фронту. Десантом командував старший лейтенант К. Ф. Ольшанський. Майже всі десантники були комуністами і комсомольцями.

Провідником десанту був двадцятилітній рибалка з села Жовт­невого (тепер місто Жовтневе) А. І. Андреев. Десантники мали врятувати місто і населення від знищення.

Проти десанту фашисти виставили кілька батальйонів піхоти, артилерію. Оточені з усіх боків ворогами, бійці мужньо билися. У першому бою загинув А. І. Андреев. Червонофлотшо комсомольцю Валентину Ходарєву відірвало руку, тоді він взяв уцілілою рукою одну гранату, а другу затиснув у зубах і кинувся під ворожий танк. Продовжував бій з ворогом і поранений Степан Гольнєв, поки фашистська куля не скосила його.

У тяжкому дводенному бою десантники відбили 18 атак, зни­щили 800 гітлірівців. Вони утримували маленький плацдарм аж до підходу радянських військ.

З 68 героїв до підходу радянських військ живими залишило­ся 12. Імена відважних викарбувано на пам’ятнику, спорудженому у місті.

Указом Президії Верховної Ради СРСР від 20 квітня 1945 року за виявлений героїзм і відвагу під час визволення Миколаєва від німецько-фашистських загарбників усім учасникам десанту присвоє­но звання Героя Радянського Союзу. Вулиці Миколаєва носять назви 68 героїв-десантників, старшого лейтенанта К. Ф. Ольшанського, А. І. Андреева. До 30-річчя визволення міста від німецько-фашистських загарбників у сквері десантників відкрито меморіаль­ний комплекс героям-морякам.

Комментирование закрыто.