1950

м. Нова Каховка. Каховська гідроелектростанція. 1950 року почалося будівництво гідроелектростанції, в якому найактивнішу участь взяли  комсомольці  та  молодь  Радянської  України. Читать далее »

1956

м. Скадовськ. Пам’ятник сталевому коню. В центрі міста 1956 року відкрито незвичайний пам’ятник — на п’єдесталі встанов­лено трактор марки «Універсал». Читать далее »

1957

м. Каховка. Колгосп імені О. С. Пушкіна. Антон Жданюк у 1957 році, надоївши понад 6 тисяч літрів молока на корову, став кращим дояром області. За високі показники в роботі його було нагороджено орденом Леніна. У 1958 році він був делегатом XVIII з’їзду ЛКСМУ.

1957

смт. Нововоронцовка. Райком ЛКСМУ. Нововоронцовську ра­йонну комсомольську організацію в 1957 році за перемогу у Все­союзному соціалістичному змаганні за зміцнення кормової бази і зростання продуктивності поголів’я худоби було занесено до Кни­ги пошани ЦК ВЛКСМ, а комсомольський актив нагороджено ме­далями ВСГВ.

1957

м. Херсон. Херсонський суднобудівний завод. У 1957 році колек­тив заводу на два місяці раніше строку закінчив спорудження тан­кера «Московський фестиваль». На його будівництві працювало 22 комсомольсько-молодіжні бригади. Здали танкер в експлуатацію до дня відкриття VI Всесвітнього фестивалю молоді і студентів у Москві. Читать далее »

1958

м. Цюрупинськ. Целюлозний завод. У 1958 році розпочалося спорудження целюлозного заводу — підприємства високої технічної культури. Завод було оголошено Всесоюзною ударною комсомоль­ською будовою. Читать далее »

1967

м. Скадовськ. Пам’ятник героям острова Джарилгач. В 1967 році на острові було встановлено пам’ятник морякам, які до останнього оборонялися і загинули в нерівному бою. Читать далее »

1968

м. Нова Каховка. Міськком ЛКСМУ. 25 жовтня 1968 року за активну участь комсомольців і молоді в спорудженні Нової Кахов­ки і гідростанції та в зв’язку з 50-річчям ВЛКСМ міську комсо­мольську  організацію  було  нагороджено  орденом  «Знак  Пошани».

1969

смт. Асканія-Нова. Чаплинський район. Український науково-дослідний інститут тваринництва степових районів імені М. Ф. Іва­нова. В липні 1969 року на III республіканському конкурсі стрига­лів овець комсомолка Ніна Боровик одержала приз за високе про­фесіональне вміння. Читать далее »

1970

с. Преображенка. Чаплинський район. Комбайнер Анатолій Гардзинський з колгоспу імені Кірова в 1970 році втрете став пере­можцем республіканського конкурсу молодих комбайнерів. Читать далее »

1971

смт. Нововоронцовка. Колгосп імені В. І. Леніна. За успіхи, до­сягнуті в соціалістичному змаганні на честь XXIV з’їзду КПРС, комсомольська організація колгоспу імені Леніна була нагороджена вимпелом ЦК ВЛКСМ, а комсомольсько-молодіжна ланка І. А. Мілякевич, яка відгодовувала велику рогату худобу,— вимпелом ЦК ЛКСМУ.

1971

м. Скадовськ. Колгосп «Радянська Україна». Добиваючись з року в рік високих показників у праці, комсомольсько-молодіжна ланка колгоспу «Радянська Україна» в 1971 році виростила по 60 цент­нерів рису з гектара. Ланкова-комсомолка Т. Р. Галак була наго­роджена орденом Леніна.

1973

м. Каховка. С-ще Свєтлово. Селище іригаторів, що розташоване на південно-західній околиці Каховки, названо ім’ям комсомоль­ського поета Михайла Светлова.

1975

м. Херсон. Херсонський морський торговий порт. Комсорг комсомольсько-молодіжної бригади Юрія Табакаєва Євген Кабак у 1975 році був удостоєний високої честі сфотографуватися біля Пра­пора Перемоги. Працюючи за методом бригади Анатолія Барановського з Іллічівського морського порту, члени бригади Юрія Таба­каєва достроково виконали план 9-ї п’ятирічки.

1977

смт. Велика Олександрівка. Колгосп «Жовтневий». У 1977 році молодого комбайнера колгоспу Василя Рижука за трудові досягнення 1976 році нагороджено орденом «Знак Пошани», знаком ЦК ВЛКСМ «Золотий колос» і перехідним призом обкому ЛКСМУ.