1944

м. Київ. Вулиця Хрещатик. Комсомольська організація столи­ці Радянської України взяла шефство над відбудовою центральної магістралі міста — Хрещатика.  Під час суботників особливо відзначи­лися комсомольці і молодь заводу «Ленінська кузня» та ремісни­чих  училищ № 2  і № 5, які  виконували   по чотири   денні  норми. Читать далее »

1944

м. Київ. Школа № 71 імені Миколи Островського. 17 серпня 1944 року вихованець школи комсомолець Віктор Закаблука під шаленим вогнем ворога першим на чолі відділення радянських воїнів досяг лінії колишнього державного кордону СРСР Читать далее »

1944

м. Київ. ЦК ЛКСМУ. 26 червня 1944 року на відзначення 25-х роковин з дня створення ЛКСМУ і за заслуги в справі організації молоді Радянської України в період Великої Вітчизняної війни на активну боротьбу з німецько-фашистськими загарбниками Читать далее »

1943

м. Київ. Дарницький залізничний міст. Відразу після визволен­ня Києва від німецько-фашистських загарбників розпочалося бу­дівництво залізничного висоководного моста через Дніпро, необхід­ного для постачання частин 1-го Українського фронту. На допомогу бійцям і відбудовній команді прийшли 428 молодих киян. Читать далее »

1943

м. Київ. Парк Вічної Слави. Тут серед інших героїв Великої Вітчизняної війни поховано комсомольця гвардії старшину Никифора Шолудепка, який вранці 5 листопада першим на танку вві­рвався в Київ. Читать далее »

1943

м. Київ. Школа № 110. Школа носить ім’я колишнього свого учня, юного підпільника Казика Гапоненка.

В роки німецько-фашистської окупації Казик був зв’язковим групи київських підпільників, яку очолював слюсар паровозного депо А. І. Печеньов. Юний герой загинув у 1943 році незадовго до визволення Києва.

1942

м. Київ. Стадіон «Динамо». Пам’ятник героям-динамівцям. Вліт­ку 1942 року футбольна команда Київського спортивного клубу «Динамо» була змушена грати «матч смерті» з командою фашист­ського війська. Читать далее »

1941

м. Київ. Школа № 122 імені М. Боровиченко. Вихованка шко­ли комсомолка Марія Боровиченко з перших днів Великої Вітчиз­няної війни добровільно пішла на фронт. Вона була медсестрою. Відзначилася особливою хоробрістю в боях під Києвом, Сталінградом, у Курській битві. Читать далее »

1941

м. Київ. Школа № 57. В цій школі вчилася Ґуля (Маріонела) Корольова. З перших днів Великої Вітчизняної війни студентка гід­ромеліоративного інституту добровільно пішла на фронт.

Санінструктор стрілецького полку комсомолка Корольова про­явила виняткову мужність і героїзм у боях, Читать далее »

1941

м. Київ. Школа №44. Тут училася комсомолка Таня Маркус. Під час окупації міста вона була зв’язковою підпільного міськкому партії. Таня разом з комсомольцем Олександром Горобцем входила до складу винищувальної підривної групи, Читать далее »

1941

м. Київ. Дарниця. Монументальний комплекс в пам’ять радян­ських військовополонених, закатованих у концтаборі. Восени 1941 ро­ку німецько-фашистські загарбники створили в Дарниці концтабір для радянських військовополонених. Читать далее »

1941

м. Київ. Голосіївський ліс. Тут, у Голосіївському лісі, де роз­ташована сільськогосподарська академія, у 1941 році проходили вогневі рубежі. Про це свідчать численні залишки окопів у лісі, стела на братській могилі воїнів, які полягли в боях з німецько-фашистськими загарбниками, Читать далее »

1941

м. Київ. Вище інженерне двічі орденоносне училище зв’язку імені М. І. Калініна. Вихованець училища комсомолець лейтенант Пилип Стрілець на початку війни із загоном червоноармійців вийшов з ворожого оточення у Брянські ліси. Це був один з перших партизанських загонів Брянщини. Читать далее »

1940

м.  Київ. Медичний інститут імені академіка О. О.  Богомольця. Восени 1940 року в інституті створено воєнізований комсомоль­ський батальйон. Він складався з чотирьох рот і окремих спеціаль­них взводів: військово-польової хірургії, снайперів, парашутистів. Читать далее »

1940

м. Київ. Інститут театрального мистецтва імені І. К. Карпенка-Карого. Комсомольська організація інституту 1940 року взяла шеф­ство над школою ФЗН Ленінського району. Студенти ставили для учнів концерти, допомагали  в створенні  художньої самодіяльності. Читать далее »

1939

м. Київ. Державний інститут фізичної культури. Випускниця інституту Тетяна Рябцова в 1939 році зайняла третє місце у Все­союзних марафонських змаганнях з плавання. Читать далее »

1918

м. Київ. Вулиця Карла Маркса, 9. На початку 1918 року у під­валі будинку в приміщенні колишнього кафе був організований клуб робітничої молоді Києва. Молодь створила бойову дружину в складі 20 чоловік, яка в квітні 1918 року брала участь у боротьбі з австро-німецькими окупантами, а пізніше влилася до лав Черво­ної Армії.