1958

м. Чернігів. Завод синтетичного волокна. Спорудження в 1958 році оголошено комсомольською будовою. Понад  дві  тисячі юнаків і  дівчат взяли  участь  у   будівництві  велетня хімії. Тільки комсомольці комсомольці Чернігова відпрацювали 40 тисяч  людино- годин.

Першу чергу заводу було здано в липні 1962 року — на п’ять місяів раніше наміченого сроку.


1962

м. Чернігів. Чернігівське вищеє військове авіаційне Ленінського комсомолу. В сершні  1962 року виського авіаційного училища двічі Герой Радянського Союзу, один з першопрохідців космосу льотчик-космонавт А. Ніколаєв на кораблі «Восток-3» вперше здійснив політ у космос, а вдруге — в червні 1970 року — на кораблі «Союз-9».     Читать далее »

1963

м. Чернігів. Камвольно-суконний комбінат. Спорудження комбі­нату, Всесоюзної ударної комсомольської будови, розпочалося в 1961 році. Його корпуси зводили будівельники з багатьох радянсь­ких республік. У грудні 1963 року до ладу стала перша черга ком­бінату. Читать далее »

1964

м. Ніжин. Райком ЛКСМУ. 1964 року комсомольці району одержали перехідний приз «Золотий колос», запроваджений у 1963 році редакцією газети «Молодь України» та Міністерством сільського господарства УРСР за кращу роботу у справі трудового виховання сільської молоді. Читать далее »

1966

с-ще Тростянець. Ічнянський район. Племзавод  «Тростянець».1966 року молодій доярці цього племзаводу Ользі Олешко присвоєно звання Героя Соціалістичної Праці.

1966

с. Тупичів. Городнянський район. 1966 року у сільському парку місцеві школярі знайшли склад боєприпасів, який зберігся від часів Великої Вітчизняної війни, і залишки траншеї. Читать далее »

1968

смт. Холми. Корюківський район. Музей комсомольської і бо­йової слави. У 1968 році, до 50-річчя ВЛКСМ, у селищі було від­крито музей, експозиція якого розповідає про бойові й трудові по­двиги комсомольців.

1970

с. Іванівка. Чернігівський район. Комсомольсько-молодіжна ме­ханізована ланка Миколи Ребенка з колгоспу «Авангард», починаючи з 1970 року, вирощувала найбільші врожаї картоплі в області — по 250, а в 1973 році — по 315 центнерів з гектара. Читать далее »

1973

с. Жовтневе. Корейський район. Комсомольсько-молодіжна меха­нізована ланка Героя Соціалістичної Праці Миколи Грицая колгоспу «Жовтнева революція» з року в рік збільшувала врожаї картоплі. В 1973 році ланка зібрала по 253 центнери картоплі з гектара. На ба­зі ланки працювала районна школа передового досвіду.

1975

с. Білорічиця. Прилуцький район. Молодій доярці радгоспу «Білорічицький» Тетяні Дерев’янко за велику роботу по впроваджен­ню в сільськогосподарське виробництво досягнень науки і техніки і передового досвіду та видатні трудові успіхи в соціалістичному змаганні комсомольців і молоді по виконанню завдань 9-ї п’ятиріч­ки присуджено республіканську комсомольську премію імені М. Ост­ровського.

1975

с. Сеньківка. Городнянський район. З травня 1975 року тут уро­чисто відкрито монумент дружби на кордоні трьох братніх рес­публік — РРФСР, БРСР і УРСР. В його будівництві взяла участь молодь  трьох   областей — Брянської,   Гомельської  та   Чернігівської.

1975

м. Корюківка. Райком ЛКСМУ. 4 травня 1975 року за мужність і героїзм, виявлені комсомольцями і молоддю в роки Великої Віт­чизняної війни, активну роботу по комуністичному вихованню під­ростаючого покоління і в зв’язку з 30-річчям Перемоги Корюківську районну комсомольську організацію нагороджено Почесною Гра­мотою Президії Верховної Ради Української РСР.

1976

с. Свердловка. Коропський район. У 1976 році ланковій комсо­мольсько-молодіжної ланки колгоспу «Авангард», депутату Верхов­ної Ради Української РСР Катерині Боровик за успіхи у вирощу­ванні технічних культур першій на Чернігівщині присуджено премію Ленінського комсомолу.

1977

м. Чернігів. Трест «Чернігівсільбуд». В 1977 році муляру пере­сувної механізованої колони № 2, члену міського комітету комсо­молу Олександру Моею за високі показники у будівництві тварин­ницьких комплексів і впровадження методу бригадного підряду присуджено премію Ленінського комсомолу.