1953

м.  Шепетівка. Вулиця Карла Маркса, 61. 1953 року на будинку, де в 1914—1919 роках проживав з родиною Микола Островський, установлено меморіальну дошку. Читать далее »

1953

м. Шепетівка. Середня школа № 2. У 1953 році на будинку школи встановлено меморіальну дошку, з якої довідуємося, що в 1915—1916 роках тут учився Микола Островський.

1959

м. Шепетівка. Пам’ятник В. Котику. У грудні 1959 року на кошти, зібрані піонерами і школярами України, споруджено пам’ят­ник піонеру-партизану Герою Радянського Союзу Валі Котику.

1964

с. Городище. Шепетівський район. Це батьківщина комсомоль­ця Миколи Пяскорського. Виконуючи завдання Радянського уряду, він у 1964 році загинув на землі Алжіру під час знешкодження мінних полів, залишених колонізаторами.

1964

м. Красилів. Машинобудівний завод. У 1964 році, коли в бу­динку кисневої станції тиск газу підвищився вище нормального і це загрожувало вибухом на заводі, комсомолка Ганна Процюк ціною власного життя врятувала завод. Її ім’я навічно занесено в список робітників підприємства.

1966

с. Лютарка. Ізяславський район. Молодому дояру колгоспу іме­ні Суворова Степану Пундику за високі надої молока, одержані ним у 1966 році, присвоєно звання Героя Соціалістичної Праці.

1966

м. Шепетівка. Пам’ятник М. Островському. 2 жовтня 1966 року в місті відкрито пам’ятник М. Островському.

З 1964 року (коли на пропозицію комсомольців та молоді бу­ло схвалено спорудити цей пам’ятник) в Шепетівському районі та області розгорнулося змагання комсомольсько-молодіжних колекти­вів за право носити ім’я Островського і за право участі у відкрит­ті пам’ятника.

1967

с. Баламутівка. Ярмолинецький район. Гурток юних конструкто­рів Баламутівської восьмирічної школи сконструював цікавий при­лад «Електроагроном». Прилад автоматично визначає температуру і вологість повітря або грунту. Читать далее »

1968

смт.  Війтівці.  Волочиський  район.  Відділення  «Сільгосптехніка». За виконання плану 1968 року комсомольсько-молодіжний загін ме­ханізаторів війтовецького відділення «Сільгосптехніка» одержав перше місце з врученням перехідного Червоного прапора ЦК ЛКСМУ та Українського об’єднання «Укрсільгосптехніка», а також грошову премію.

1968

смт. Чемерівці. Райком ЛКСМУ. За успішну роботу по кому­ністичному вихованню молоді та трудові звершення і в зв’язку з 50-річчям ВЛКСМ Чемеровецькій районній комсомольській орга­нізації вручено Пам’ятний прапор ЦК ВЛКСМ.

1969

м. Шепетівка. Міськком ЛКСМУ. 16 січня 1969 року на урочи­стому пленумі Шепетівського міськкому ЛКСМУ Шепетівській місь­кій комсомольській організації було вручено орден Червоного Пра­пора, яким вона була нагороджена за мужність і героїзм, Читать далее »

1970

с. Гелетинці. Хмельницький район. У березні 1970 року учні місцевої школи Ніна та Петро Дяки під час пожежі врятували трьох дітей. Школярам  вручені  медалі  «За відвагу  на  пожежі».

1971

м. Кам’янець-Подільський. Цементний завод. Спорудження заво­ду було оголошено ударною комсомольською будовою.

На будівництві відзначилося багато комсомольців і молоді. Най­кращі з них: комсомольсько-молодіжні бригади комуністичної праці Петра Столяра, Федора Кожевникова, машиніст печі Олександр Яцко,  машиніст цементних   млинів  Тереза  Павлів  та  інші.

1971

с. Мала Побіянка. Дунаєвецький район. У 1971році комсомоль­сько-молодіжний колектив молочнотоварної ферми колгоспу «Вперед до комунізму» став переможцем республіканського соціалі­стичного змагання першого року 9-ї п’ятирічки серед колективів тваринницьких ферм (групкомсорг ферми Надія Становська). Читать далее »

1972

м. Старокостянтинів. Колгосп імені Жданова. У січні 1972 року бригада дівчат-механізаторів колгоспу звернулася із закликом до всіх механізаторів району змагатися за право одержати перший трактор Т-150. Це право виборола молода трактористка Віра Бондар. Читать далее »

1973

с. Гнатівці. Хмельницький район. Бригадир учнівської виробни­чої бригади середньої школи дев’ятикласник Микола Решетник в 1973 році був  нагороджений  медаллю «За  трудову доблесть».

1973

м. Дунаївці. Колгосп «Зоря». Емілія Джежела з комсомольсько-молодіжного колективу доярок колгоспу «Зоря» за перемогу у Все­союзному соціалістичному змаганні в 1973 році була нагороджена орденом Трудового Червоного Прапора.

1973

м. Кам’янець-Подільський. Будівельний технікум. Колектив учнів технікуму в 1973 році був визнаний одним з переможців у респуб­ліканському змаганні з суспільно корисної праці серед студентів ви­щих і учнів середніх спеціальних навчальних закладів. Він нагоро­джений перехідним Червоним прапором ЦК ЛКСМУ, Укрпрофради, Міністерства вищої і середньої спеціальної освіти УРСР і грошовою премією.

1973

м. Красилів. Колгосп «Правда». Комсомольсько-молодіжний ко­лектив Івана Попенка з колгоспу «Правда» за високі показники у соціалістичному змаганні механізаторів-буряководів області в 1973 році завоював перше місце і перехідний приз обкому ЛКСМУ і газети «Корчагінець». Колектив нагороджений Почесним знаком ЦК ВЛКСМ «Ударник-73» та почесною грамотою обкому комсомолу.

1973

с. Ладиги. Старокостянтинівський район. Керівник комсомоль­сько-молодіжної ферми колгоспу імені Щорса депутат Верховної Ради УРСР Ганна Андріяш за високі виробничі показники в 1973 році була нагороджена орденом Трудового Червоного Прапора.

1975

с. Свіршківці. Чемеровецький район. Ланковій комсомольсько-молодіжної механізованої ланки Ніні Сабадаш з колгоспу імені Кі­рова присуджена премія Ленінського комсомолу за 1975 рік. Що­року її ланка одержувала по 500 і більше центнерів цукрових бу­ряків з гектара.

Ніна Сабадаш нагороджена орденом Трудового Червоного Пра­пора, була делегатом XXV з’їзду КПРС.

1976

м. Шепетівка. Локомотивне депо. Секретар комсомольської ор­ганізації локомотивного депо машиніст електровоза Євген Гулько тільки за перше півріччя 1976 року провів понад 50 великовагових поїздів. Читать далее »

1977

с. Бубнівка. Волочиський район. Керівникові комсомольсько-молодіжної механізованої ланки Володимиру Балишину з колгоспу імені Кірова присуджена премія Ленінського комсомолу за 1976 рік. Ланка славиться високими врожаями цукрових буряків. Цього до­сягнуто завдяки впровадженню прогресивної технології вирощу­вання, комплексній  механізації усіх процесів догляду та збирання.