1917

м.   Херсон.   Палац   піонерів   (колишній   будинок   губернатора). У цьому приміщенні 1917 року містилася Рада робітничих і сол­датських депутатів, міський комітет РСДРП (б), виконком спілки робітників-підлітків (пізніше Соціалістична спілка робітничої моло­ді). Про це  нагадує  меморіальна  дошка,  прикріплена  на  будинку. Читать далее »

1918

м. Херсон. Вулиця 9 Січня. В одному з будинків на цій вулиці під час австро-німецької окупації містилася підпільна організація ССРМ Херсона, яку очолював Б. Михайлович.

1918

м. Херсон. Парк імені Ленінського комсомолу. В центрі парку споруджено обеліск, на якому викарбувані слова: «Першим комсо­мольцям від молоді Херсонщини».

В 1965 році комсомольці міста спорудили в парку пам’ятник Героєві Радянського Союзу Іллі Кулику, керівникові молодіжної підпільної організації «Патріот Батьківщини», яка діяла в місті в роки Великої Вітчизняної війни.

1918

м. Херсон. Суднобудівний завод імені Комінтерну. 1918 року близько ста молодих робітників Херсонської корабельні (тепер суд­нобудівний і судноремонтний завод імені Комінтерну)  у складі червоногвардійського загону брали участь у збройній боротьбі проти німецьких окупантів. Читать далее »

1919

м. Херсон. Вулиця Комсомольська, 25. На другому поверсі цього будинку під час денікінщини містився легальний робітничий клуб, який комсомольці міста використовували для проведення ре­волюційної роботи серед молоді. Читать далее »

1921

с. Тарасівка. Скадовський район. У  1921  році під керівництвом комуністів комсомольці села разом з демобілізованими червоними кіннотниками організували комуну. Червоні валки з хлібом кому­нарів першими прибували на державний хлібоприймальний пункт до Скадовська. Читать далее »

1922

с. Твердомедове. Великоолександрівський район. 30  березня 1922 року  під  час бою з бандою Свища  героїчно загинув  один з перших комсомольців села Іван Цаца.

1923

с. Строганівка. Чаплинський район. У 1923 році комсомольці села спорудили пам’ятник 283 червоноармійцям, які загинули в ли­стопаді 1920 року під час переходу через Сиваш. У 1960 році при активній участі комсомольців споруджено новий пам’ятник полеглим у роки громадянської та Великої Вітчизняної воєн.

1925

с. Бехтери. Голопристанський район. У 1925 році в селі ство­рено артіль «Червоний степ». Першими до неї вступили комуністи і комсомольці. Читать далее »

1927

смт. Велика Олександрівка. Великоолександрівська ГЕС. У 1927 — 1928   роках   комсомол   Херсонщини   шефствував   над   будівництвом Великоолександрівської ГЕС на річці Інгулець.

1927

м. Херсон. Завод імені Г. І. Петровського. У 1927 році з іні­ціативи комсомольців ударників складального цеху був уведений конвейєр, який значно підвищив продуктивність праці Лише за 1927—1928 господарчий рік з конвейєра зійшло 34 тисячі жаток-лобогрійок, плугів та іншого реманенту. Читать далее »

1929

с. Новогригорівка. Генічеський район. За рекомендацією мета­лургів дніпропетровського заводу імені Комінтерну 1929 року в село прибув двадцятип’ятитисячник комсомолець Литовченко Гри­горій Павлович. Читать далее »

1930

с-ще Червоний Перекоп. Каховський район. Радгосп «Червоний Перекоп». 1930 року комсомолець тракторист радгоспу А. А. Гизела за високі показники в роботі першим серед комсомольців України нагороджений орденом Леніна. Читать далее »