1940

с. Мирне. Костопільський район. Олександра Коваль (родом з Мирного) за путівкою комсомолу закінчила курси механізаторів і першою серед дівчат західних областей УРСР (1940 рік) оволоді­ла професією тракториста. Читать далее »

1941

с. Висоцьк. Дубровицький район. У роки Великої Вітчизняної війни в селі діяли підпільний райком ЛКСМУ та підпільна комсо­мольсько-молодіжна організація.

1941

м. Ровно. Приміщення колишньої фабрики повстяників. У липні 1941 року в місті було створено підпільну організацію, до складу якої входило багато комсомольців. Читать далее »

1941

м. Ровно. Площа імені М. І. Кузнецова. Площа носить ім’я легендарного партизана-розвідника Великої Вітчизняної війни, вихо­ванця Ленінського комсомолу, комуніста Миколи Івановича Кузне­цова, який діяв на Ровенщині та Львівщині в складі партизанського загону під командуванням Д. М. Медведева. Читать далее »

1943

с. Вичівка.   Зарічненський   район. 1 березня   1943  року   в  селі почав діяти Висоцький підпільний райком комсомолу. Комсомольці-підпільники вели активну боротьбу з гітлерівцями та їх прислужни­ками— українськими буржуазними націоналістами. Читать далее »

1943

с. Вовчиці. Зарічненський район. У березні 1943 року тут пере­бували підпільні обкоми КП(б)У і ЛКСМУ. В цьому селі було ви­дано  перші  номери   підпільної  обласної  газети  «Червоний   прапор».

1943

м. Здолбунів. Пам’ятник М. Т. Приходьку. Уродженець міста Здолбунова, Герой Радянського Союзу Микола Приходько був бо­йовим соратником легендарного розвідника М. І. Кузнецова і в 1943 році загинув у нерівному бою з фашистами. Читать далее »

1943

с. Морочне. Зарічненський район. У січні 1943 року колишній директор Морочнянської школи Тихін Беляков очолив комсомоль­ську  організацію   партизанського   загону   «За   Батьківщину». Читать далее »

1943

м. Ровно. Обком комсомолу. 17 лютого 1943 року в селі Озерську колишнього Висоцького району створено Ровенський підпіль­ний обком ЛКСМУ. Першим секретарем його був Т. І. Беля­ков (героїчно загинув у бою проти німецько-фашистських загарб­ників). Читать далее »

1943

смт. Рокитне. Райком ЛКСМУ. У серпні 1943 року тут розпочав роботу підпільний райком ЛКСМУ.

За активною участю комуністів і комсомольців партизанського загону імені Дзержинського в 1943 році в селищі Рокитному була створена підпільна комсомольська організація Рокитнівського райо­ну, яку очолила Янка Перельмут.

1944

с. Балаховичі. Володимирецький район. Поблизу села, на березі річки Стир, є безіменна висота, яка на карті зазначена під номером 193. Тут стоїть обеліск. Читать далее »

1944

м. Здолбунів. Цементний завод. Після визволення міста від фа­шистів (1944 рік) почалася відбудова зруйнованого заводу. На 16   комсомольських   недільниках   молодь   відпрацювала   1500   годин. Читать далее »

1944

м. Костопіль. Вулиця Героя Радянського Союзу В. Т. Сидорова. В січні 1944 року в бою за визволення міста від німецько-фашист­ських загарбників героїчно загинув 19-річний гвардії лейтенант В. Т. Сидоров, якому посмертно присвоєно звання Героя Радян­ського Союзу. Похований він у Костополі. Його ім’я носила вось­мирічна школа № 4 міста.

1945

смт. Степань. Сарненський район. Могила комсомолок Н. Сергіенко і П. Висоцької. У березні 1945 року українські буржуазні націоналісти, напавши на Степань, підпалили село і вбили двох ком­сомолок— Поліну Висоцьку і Ніну Сергієнко. На роботу в село П. Висоцька була відряджена ЦК ЛКСМУ, а Н. Сергієнко — Ровенським обкомом комсомолу. Поховано їх на площі, біля будинку, в якому містився райком ЛКСМУ.