1946

м. Зіньків. Райком ЛКСМУ. 26 квітня 1946 року комсомольській організації району було вручено перехідний Червоний прапор ЦК ЛКСМУ за великий вклад у відбудову і дальший розвиток народного господарства.

1956

с. Вишняки. Хорольський район. Школа. Тут учився Іван Федо­рович Хмара, ім’ям якого в  1956 році названо мис Антарктиди.

І. Хмара працював на будівництві Каховської гідроелектростан­ції, потім трактористом у Низовському механізованому лісопункті Рсвдинського району Архангельської області. Читать далее »

1958

с. Шевченкове. Решетилівський район. Молода доярка Ніна Сріб­на в 1958 році надоїла від кожної закріпленої за нею корови по 4004 кілограми молока, а в 1960 році — по 6754. У 1963 році її обрали депутатом Верховної Ради УРСР.

За сумлінну працю і високі показники в роботі Ніна Срібна удостоєна звання Героя Соціалістичної Праці.

1959

с. Хомутець. Миргородський район. Комсомольсько-молодіжна ланка колгоспу імені Шевченка, яку очолила випускниця школи комсомолка Катерина Гулій, починаючи з 1959 року, систематично виборювала високі показники в роботі. Читать далее »

1960

с. Верхня Мануйлівка. Козельщинський район. У 1960 році за ініціативою комсомольців Полтавщини в селі почалося будівництво нового приміщення літературно-меморіального музею О. М. Горько­го, зруйнованого гітлерівцями в роки Великої Вітчизняної війни (М. Горький жив тут влітку 1897 та 1900 років). Читать далее »

1960

с. Горішні Плавні. Кременчуцький район. Наприкінці I960 року на правому березі Дніпра біля села Горішніх Плавнів почалося спорудження міста Комсомольська-на-Дніпрі.

1960

м. Кременчук. Кременчуцька ГЕС. ГЕС — ударна комсомольська будова, введена в дію в 1960 році. На її спорудженні працювали тисячі юнаків та дівчат з Полтавщини і Кіровоградщини, Сумщини й Київщини. Читать далее »

1960

с. Хрещате. Решетилівський район. У колгоспі імені XXII з’їзду КПРС завідуючим молочнотоварною фермою був призначений моло­дий дояр Іван Костенко. Читать далее »

1967

м. Полтава. Вулиця Котляревського. Сквер. У 1967 році тут від­крито пам’ятник, на якому викарбувано: «Нескореним полтавчанам жити у віках», його споруджено на честь підпільної комсомольсько-молодіжної групи, яку очолювала Герой Радянського Союзу Ляля Убийвовк. Пам’ятник побудовано на кошти, зібрані комсомольцями області.

1968

м. Гребінка. Локомотивне депо. В 1968 році комсомольська ор­ганізація локомотивного депо на честь 50-річчя Ленінського ком­сомолу була нагороджена Пам’ятним прапором ЦК ВЛКСМ.

1969

с. Крива Руда. Семенівський район. Переможець змагання мо­лодих механізаторів Полтавщини тракторист Іван Даценко з кол­госпу «Партизан» одержав у лютому 1969 року в Харкові трактор Т-74, виготовлений молодими робітниками ХТЗ та заводу «Серп і молот».

1969

м. Полтава. Полтавський завод газорозрядних ламп імені Ком­сомолу України. Цього імені завод удостоєний за визначні досяг­нення комсомольців і молоді підприємства, здобуті на честь 50-річчя ЛКСМУ (1969 рік).

1969

с. Федорівка. Карлівський район. У селі Федорівці народився двічі Герой Радянського Союзу космонавт Г. Т. Береговий. В па­м’ять про успішний події видатного земляка навесні 1969 року учні середньої школи розбили парк і назвали його ім’ям космонавта Г. Т. Берегового.

1970

с. Каплинці. Пирятинський район. Комсомолець села Іван Щер­бак під час військової служби здійснив подвиг. В ніч на 7 листо­пада 1970 року він ніс варту біля пам’ятника радянському солдату в англійському секторі Західного Берліна в районі Тіргартена. Читать далее »

1972

м. Миргород. Комбінат будівельних конструкцій для тварин­ницьких ферм. Комбінат — Всесоюзна комсомольська будова, його здано в експлуатацію до 50-річчя утворення СРСР.

1973

смт. Глобине. Райком ЛКСМУ. За підсумками змагання ком­сомольських організацій по заготівлі кормів для громадського тваринництва в 1973 році ЦК ЛКСМУ, колегією Міністерства сіль­ського господарства УРСР, Міністерства радгоспів УРСР та Міні­стерства харчової промисловості УРСР Глобинській районній комсомольській організації було присуджено перше місце.

1973

с. Максимівна. Кременчуцький район. Комсомольсько-молодіж­ний колектив імені XXII з’їзду ЛКСМУ молочнотоварної ферми, де групкомсоргом Меланія Піденко, у 1973 році вийшов переможцем соціалістичного змагання і був нагороджений вимпелом ЦК ВЛКСМ.

1973

с. Обознівка. Глобинський район. Бригадир учнівської вироб­ничої бригади місцевої середньої школи Олександра Гусак за ви­робничі успіхи  у  1973 році  нагороджена орденом  «Знак Пошани». Читать далее »

1975

с. Демидівка. Решетилівський район. Молодий дояр колгоспу «Прапор комунізму» Михайло Степанов у 1975 році надоїв по 5013 кілограмів молока від кожної корови. Йому було надано право від імені обласної комсомольської організації підписати рапорт XXV з’їзду КПРС про досягнення молоді республіки.

1975

м. Кременчук. Автомобільний завод імені 50-річчя Радянської України. В   1975   році — завершальному   році   дев’ятої   п’ятирічки — комсомольці і молодь заводу виготовили додатково до плану 50 КрАЗів і відправили  їх на  Байкало-Амурську  магістраль. Читать далее »

1975

м. Полтава.  Локомотивне депо «Полтава» Південної залізниці. Молодому машиністові депо Анатолію Кам’яному за велику робо­ту по впровадженню у виробництво досягнень науки, техніки і пе­редового досвіду та видатні трудові успіхи в соціалістичному зма­ганні комсомольців і молоді по виконанню завдань 9-ї п’ятирічки було присуджено республіканську комсомольську премію імені М. Островського.

1975

м. Полтава. Пам’ятник Солдатської слави. 10 травня 1975 року біля пам’ятника Солдатської слави комсомольці Полтавщини дали клятву продовжувати героїчні традиції старших. Звернення ветера­нів Великої Вітчизняної війни до молоді 1995 року було замуровано в стіну школи № 10, де навчалася Герой Радянського Союзу Ляля Убийвовк.

1977

смт. Глобине. Глобинський цукровий комбінат. В 1977 році мо­лоду доярку цукрокомбінату Ганну Сиволап за успіхи, досягнуті у Всесоюзному соціалістичному змаганні 1976 року, нагороджено орденом Леніна.

1977

м. Полтава. Полтавський комбінат хлібопродуктів. У березні 1977 року змінному майстру кукурудзокалібрувального цеху Миколі Реві за високі показники у роботі присуджено премію Ленінського комсомолу.