1973

м. Львів. Редакція газети «Ленінська молодь». У 1973 році Львівський обком ЛКСМУ і газета «Ленінська молодь» (орган обкому комсомолу) встановили приз «Золотий штурвал». Багато молодих комбайнерів Львівщини взяли участь у соціалістичному змаганні за цей приз. Читать далее »

1935

с. Головеське. Турківський район. У 30-х роках в селі працю-п.іла велика підпільна організація КСМЗУ. 26 червня 1935 року 10 місцевих комсомольців організували демонстрацію протесту проти фашистської диктатури і конституції буржуазно-поміщицької Поль­щі, проти антирадянської пропаганди і загрози імперіалістичної війни.

1935

х.   Товмач.   Кам’янсько-Бузький   район.   Поблизу   Батятичів,   на угорі Товмачі, у клуні селянина  Миколи  Костика,  протягом  трьох років  (1935—1938)  діяла підпільна друкарня  ЦК КПЗУ, де друкувалися  марксистсько-ленінська література,  комуністичні газети  і се­ред них — газета «Комсомолець Західної України».

1948

м. Севастополь. Міськком ЛКСМУ. Указом Президії Верховної Ради СРСР від 28 жовтня 1948 року в зв’язку з 30-річчям ВЛКСМ Севастопольська міська комсомольська організація за героїзм, проявлений в роки Великої Вітчизняної війни, і за активну участь у соціалістичному будівництві нагороджена орденом Червоного Прапора. Читать далее »

1949

смт. Щебетовка. Феодосійська міська Рада. Радгосп «Коктебель». Великих показників домоглася ланка, яку очолювала Марія Олек­сандрівна Бринцева. 25-річною дівчиною прийшла вона на виноград­ні плантації радгоспу «Судак». Після Великої Вітчизняної війни працює в радгоспі «Коктебель», за високі врожаї винограду двічі (в 1949 та в 1958 роках) удостоєна звання Героя Соціалістичної Праці.

1955

м. Алупка. Ялтинська міськрада. Пам’ятник двічі Герою Радян­ського Союзу Ахмет-Хану Султану. 1955 року в Алупці, на бать­ківщині Героя, при вході в Алупкинський парк встановлено бюст Ахмет-Хана Султана (1920—1972 pp.). Читать далее »

1957

м. Ялта. Середня школа № 8. Для цієї школи працівники буді­вельного тресту № 85 побудували навчальний залізобетонний завод.

Учні кожного класу раз на тиждень після навчання працювали на заводі, який виготовляв залізобетонні опори для садів і вино­градників. Школярі брали участь у всіх виробничих процесах, а директором, інженером і начальниками цехів були учні старших класів.

1958

м. Севастополь. Пам’ятник героям-комсомольцям. У квітні 1958 року в день відкриття XIII з’їзду ВЛКСМ, у Севастополі було закладено пам’ятник героям-комсомольцям. Тисячі жителів, моряків-чорноморців і школярів Севастополя брали участь у його спорудженні. В 1963 році пам’ятник було відкрито.

1961

м. Красноперекопськ. Північно-Кримський канал імені 50-річчя ЛКСМУ. 12 квітня 1961 року ЦК ЛКСМУ оголосило спорудження каналу Всесоюзною ударною комсомольською будовою. У восьмій п’ятирічці колектив будови проклав 200 кілометрів траси каналу і здав в експлуатацію 98 тисяч гектарів зрошуваних земель. Читать далее »

1963

м. Сімферополь. Станція юних техніків. У 1963 році на станції юних техніків була створена Мала Академія наук  (МАН)  «Шукач».

Лише в 1972 році в різних заходах МАН взяло участь 6000 школярів, серед них 100 «академіків» та 450 «кандидатів». Читать далее »

1970

с. Астаніне. Ленінський район. Молодий дояр О. Овчарук з колгоспу імені 1 Травня на обласних змаганнях молодих майстрів машинного доїння 1970 року завоював звання чемпіона й одержав кваліфікацію майстра першого класу.

1970

м. Євпаторія. Дитячий лікувально-оздоровчий комплекс. У серп­ні 1971 року тут, на республіканській ударній комсомольській бу­дові, був проведений перший обласний конкурс молодих будівель­ників Криму. Читать далее »

1973

м.    Сімферополь.    Кримський    сільськогосподарський    інститут. Колектив інституту в 1973 році був визнаний одним з переможців республіканського змагання з суспільно корисної праці серед сту­дентів вищих і учнів середніх спеціальних навчальних закладів. Він нагороджений перехідним Червоним прапором ЦК ЛКСМУ, Укрпрофради, Міністерства вищої і середньої спеціальної освіти УРСР.

1975

м. Керч. Завод «Залив». 30 грудня 1975 року державна комі­сія після ходових випробувань прийняла перший серійний вітчиз­няний супертанкер «Кубань», будівництво якого було оголошено комсомольською будовою. Читать далее »

1976

м. Сімферополь. Швейна фабрика імені Н. К. Крупської. Комсо­мольці підприємства виступили з почином «Зроблено в Криму — зроблено відмінно». Вони постановили боротися за підвищення ефек­тивності праці на кожному робочому місці. Читать далее »

1977

м. Севастополь. Севастопольське виробниче об’єднання рибної промисловості «Атлантика». У березні 1977 року за видатні досяг­нення в соціалістичному змаганні, високу якість роботи, професійну майстерність, активну науково-технічну творчість другому помічни­кові капітана траулера «Клязьма» Анатолію Савину присуджено премію Ленінського комсомолу за 1976 рік.

1978

м. Сімферополь. Птахофабрика «Південна». У березні 1978 року молодому оператору птахофабрики Тамарі Котолуп за ударну працю і велику громадську діяльність в 1977 році присуджено премію Ленінського комсомолу.