1947

м.  Біла  Церква.  Технічне  училище №  15 (колишнє ремісниче). В училищі вчився і в 1947 році закінчив його з присвоєнням квалі­фікації столяра п’ятого розряду майбутній космонавт, двічі Герой Радянського Союзу П. Р. Попович.

1955

м. Васильків. Могила льотчиків С Виноградова і Л. Кондра­тенко. В липні 1955 року у Василькові поховано останки радянських льотчиків комуніста Степана Виноградова і комсомолки Люби Кондратенко, які загинули 7 липня 1943 року в повітряному бою з трьома німецькими винищувачами.

1960

м. Вишгород. Київська ГЕС імені Ленінського комсомолу. У листопаді 1960 року почалося спорудження Київської ГЕС, яку було оголошено комсомольською будовою. Тисячі юнаків і дівчат з комсомольськими путівками прибули зводити передостанній сту­пінь Дніпровського каскаду. Читать далее »

1962

м. Узин. Білоцерківський район. Школа № 1 імені двічі Героя Радянського Союзу П. Р. Поповича. 12 серпня 1962 року уродже­нець Узина, колишній учень цієї школи, вихованець Ленінського комсомолу П. Р. Попович на космічному кораблі «Восток-4» здійс­нив політ навколо Землі. Читать далее »

1964

м. Богуслав. Будинок піонерів та школярів. 19 травня 1964 ро­ку урочисто відкрито Будинок піонерів і школярів. Для послуг діт­вори зал на 300 місць, кімнати для занять технічних гуртків, дитя­ча бібліотека.

У його спорудженні брали участь комсомольці шкіл та під­приємств міста. Вони впорядкували територію, розбили клумби, посадили дерева, кущі.

1965

м. Бориспіль. Школа № 3. Комсомольська організація школи з 1965 року допомагає будівельникам Бортницької зрошувальної си­стеми озеленювати канал і дороги до нього. Читать далее »

1966

м. Біла Церква. Виробниче об’єднання шин і гумо-азбестових виробів імені XXV з’їзду КПРС. У жовтні 1966 року спорудження комбінату  шин  і гумо-азбестових   виробів   оголошено   Всесоюзною ударною комсомольською будовою. Читать далее »

1966

с. Світильня. Броварський район. За високі показники в роботі ланковій місцевого радгоспу «Зоря» комсомолці Катерині Дяченко в  1966 році присвоєно звання  Героя Соціалістичної  Праці.

1966

с. Трипілля. Обухівський район. Трипільська ДРЕС. У жовтні 1966 року будівництво Трипільської ДРЕС було оголошено ударною комсомольською будовою. Читать далее »

1968

м. Кагарлик. Райком ЛКСМУ. 25 жовтня 1968 року за великий вклад комсомольців і молоді у збільшення виробництва сільсько­господарської продукції, вирощування високих і сталих урожаїв, активну роботу по вихованню молоді і в зв’язку з 50-річчям ВЛКСМ Кагарлицьку районну комсомольську організацію указом Президії Верховної Ради СРСР нагороджено орденом Трудового Червоного Прапора.

1969

смт. Обухів. Радгосп «Обухівський». 19 вересня 1969 року на землях радгоспу відбулися змагання молодих трактористів України.

Із сімдесяти учасників змагання абсолютним чемпіоном став Борис Липкан з Кіровоградщини. Читать далее »

1970

м. Чорнобиль. Чорнобильська атомна електростанція. У лютому 1970 року тут почалося будівництво першої на Україні атомної електростанції. Читать далее »

1972

с. Бортничі. Бориспільський район. Молодий тракторист Мико­ла Яценко з радгоспу «Бортничі» у республіканському соціалістич­ному змаганні виборов право на одержання в 1972 році на Харків­ському тракторному  заводі  нової  потужної  машини Т-150.

1973

с. Пологи-Яненки. Переяслав-Хмельницький район. За великі успіхи, досягнуті у Всесоюзному змаганні, і виявлену трудову доблесть у виконанні взятих зобов’язань по збільшенню виробництва і заготівель продуктів тваринництва у зимовий період 1972— 1973 років Надії Скляренко — бригадирові Читать далее »

1975

с. Матвіїха. Володарський район. Молодий механізатор кол­госпу «Ленінська іскра» Фелікс Ганецький удостоєний премії Ле­нінського комсомолу. Читать далее »

1975

с. Плоске. Броварський район. Комсомольсько-молодіжна фер­ма радгоспу «Плосківський» за роки дев’ятої п’ятирічки досягла високих показників у роботі. В 1975 році було одержано по 5280 кі­лограмів молока від кожної корови, а комсомолка Євдокія Кривець надоїла по 7000 кілограмів.

1976

с. Пологи-Вергуни. Переяслав-Хмельницький район. Депутат Верховної Ради СРСР, кавалер ордена Леніна і Трудового Черво­ного Прапора, лауреат премії Ленінського комсомолу, молодий дояр колгоспу імені С. М. Кірова Василь Глоба надоїв по 6870 кі­лограмів молока від кожної корови.

1978

с. Іванків. Бориспільський район. Пташниця Іванківської пта­хофабрики, делегат XXIII з’їзду комсомолу України Тамара Ламаш за підсумками соціалістичного змагання нагороджена значком «Переможець соціалістичного змагання 1977 року» та Почесною грамотою обкому партії, виконкому обласної Ради народних де­путатів, облпрофради і обкому комсомолу.