1952

м. Горлівка. Шахта № 4-5 «Микитівна». Машиніст вугільного комбайна шахти комсомолець Юхим Стародубцев у 1952 році, вклю­чившись у соціалістичне змагання за краще використання нової гірничої техніки, добився високої продуктивності праці. Читать далее »

1954

смт. Райгородок. Слов’янський район. Канал Сіверський До­нець—Донбас. У вересні 1954 року перші розвідники — топографи, геодезисти, геологи — почали працювати на трасі каналу Сіверський Донець — Донбас. Будівництво каналу було оголошено комсомоль­ською будовою. Перший ківш грунту на будівельному майданчику насосної станції вийняв екскаваторник Микола Максименко. Читать далее »

1956

м. Шахтарськ. Шахта № 2. У 1956 році молодіжна бригада Олександра Патлатюка очолила рух механізаторів за високу про­дуктивність вугільних комбайнів. За місяць вона видобула понад 20 тисяч тонн антрациту. Цей патріотичний почин підхопили не тільки на шахтах міста, а й далеко за його межами. О. І. Патлатюку присвоєно звання Героя Соціалістичної Праці.

1957

м. Торез.  Шахта  «Донецька-Комсомольська» № 1. Шахту збу­дували комсомольці і молодь Донецької області за рекордно короткий строк —9 місяців — і здали до ладу діючих в День шахтаря — 25 серпня 1957 року. Читать далее »

1957

м. Шахтарськ. Шахта «Вінницька-Комсомольська» № 2. З груд­ня 1957 року будівники шахти звернулися до всіх будівників ком­сомольських шахт Донбасу із закликом прискорити завершення будівництва. Заклик був підхоплений, і до 40-річчя Радянської илади  на Україні всі комсомольські  шахти стали до ладу діючих. Читать далее »

1958

м.   Кіровське   (до   1958    року — Нова    Крестівка).   Харцизька міськрада. В 1957 році за рішенням ЦК   КПРС   і   Ради   Міністрів СРСР навколо шахтарського селища Нова Крестівка почалося будівництво восьми комсомольских шахт: Читать далее »

1958

смт. Старобешеве. Державна районна електростанція. У вересні 1958 року ЦК ЛКСМУ оголосив будівництво Старобешівскої ДРЕС ударною комсомольською будовою. Змагаючись на честь XXI з’їзду КПРС, комсомольці-будівники достроково, в грудні 1958 року, вве­ли в дію перший турбогенератор, в червні 1959 року — другий, в грудні 1959 року — третій.

1958

м. Торез. Шахта імені Лутугіна. На комсомольсько-молодіжній дільниці № 4 з ініціативи комсомольця Олександра Кольчика в 1958 році почався масовий рух за економію одного карбованця на кожній тонні видобутого вугілля. Читать далее »

1964

м. Горлівка. Шахта «Горлівська-Глибока». За освоєння нової вугільної техніки комсомольцю Олексію Бочкарьову в 1964 році присвоєно звання лауреата Ленінської премії. Олексій очолив ком­сомольсько-молодіжну бригаду, якій було доручено освоїти новий вугільний комбайн на важкому пласті «Солоний». Бригада з честю виконала завдання, і новий комбайн назвали «Комсомолець».

1966

смт. Грузько-Зорянське. Совєтська райрада міста Макіївки. Рад­госп «Харцизький». Молода трактористка, вихованка комсомолу з радгоспу «Харцизький» Віра Плющакова за високі показники в ро­боті в 1966 році удостоєна звання Героя Соціалістичної Праці.

1966

с-ще Родники. Амвросіївський район.  Радгосп «Мирний». У 1966 році ланковому механізованої ланки радгоспу «Мирний» молодому механізатору Петру Скубченку за високі виробничі показники при­своєно звання Героя Соціалістичної Праці.

1970

м. Донецьк. Школа № 54. Учні школи, яка носить ім’я відваж­ної партизанки, Героя Радянського Союзу Зої Космодем’янської, зібрали металолом, з якого побудовано літак. У 1970 році повітря­ний лайнер імені Зої Космодем’янської піднявся у небо.

1972

м. Горлівка. Машинобудівний завод імені Кірова. У травні 1972 року на заводі завершили складання п’ятдесятого піонерського комбайна для видобування вугілля. Він зроблений з металолому, нораного школярами Горлівки. Читать далее »

1972

м. Дзержинськ. Шахта імені Дзержинського. В 1972 році моло­дий вибійник шахти Микола Наливайко поставив рекорд — майже в 15 разів перевершив змінне завдання.

1972

м. Донецьк. Донецький бавовняний комбінат. Спорудження комбінату оголошено ударною комсомольською будовою. В 1972 році попереду йшли комсомольсько-молодіжні колективи: бригади му­лярів Ф. Симашова та комплексна бригада І. Гуріна, які виконували норми на 120—130 процентів.

1973

м. Горлівка. Шахта імені Микити Ізотова. Знатний вибійник, колишній комсорг шахти Віктор Довбиш у квітні 1973 року першим серед шахтарів області виконав дев’яту п’ятирічку: за 2 роки, 3 мі­сяці і 12 днів. У грудні 1973 року йому присвоєно звання Героя і Соціалістичної Праці.

1973

м. Краматорськ. Завод важкого верстатобудування імені Чу­баря. Комсомолець-шліфувальник механічного цеху № 1 Анатолій Папасенко виконав особисту (дев’яту) п’ятирічку за 2 роки і 1 мі­сяць. На мітингу 10 квітня 1973 року йому було вручено посвідчен­ня  ударника комуністичної праці і «Майстра — золоті руки».

1973

м. Селидове. Шахта «Гірник». На початку грудня 1973 року комсомольсько-молодіжна бригада Героя Соціалістичної Праці Л. Ковтуна завершила п’ятирічне завдання. За 2 роки і 9 місяців шахтарі видали на-гора мільйон тонн вугілля.

1974

м. Дружківка. Машинобудівний завод. У серпні 1974 року то­кар заводу Василь Оленченко на республіканському конкурсі про­фесійної майстерності молоді, що проходив у Харкові, завоював перше місце, йому була вручена Грамота ЦК ЛКСМУ, стрічка переможця та медаль ЦК ЛКСМУ «Переможець республіканського конкурсу професійної майстерності молодих».

1975

с. Галицинівка. Мар’їнський район. Молодий комуніст Микола Федаш з колгоспу імені К.  Маркса став чемпіоном V Всесоюзного конкурсу майстрів машинного доїння, який проходив у серпні 1975 року в експериментальному господарстві «Кутузівка» на Хар­ківщині.

1978

смт. Світловодське. Дебальцівська міськрада. Вуглегірська ДРЕС. Це найбільша в країні теплова електростанція. В січні 1978 року останній, сьомий енергоблок ДРЕС потужністю 200 тисяч кіловат раніше строку досяг проектного навантаження. Читать далее »